strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

19.03.2013

Gala finalizująca Plebiscyt "Złote Krople Rosy" zorganizowany w ramach kampanii "Rak. To się leczy!"

19 marca w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalizująca Plebiscyt "Złote Krople Rosy" zorganizowany w ramach kampanii "Rak. To się leczy!", na którą zostaliśmy zaproszeni.
Po raz pierwszy od rozpoczęcia akcji spotkali się wszyscy współtworzący tę kampanię: ambasadorzy, organizacje onkologiczne, stowarzyszenia pacjentów onkologicznych, partnerzy i patroni, a także artyści, którzy wzięli udział w projekcie muzycznym "Krople Rosy. Muzyka Nadziei".

Galę poprowadził Tomasz Kammel, a wśród osób wręczających statuetki znaleźli się m.in. Katarzyna Grochola i Jerzy Stuhr.
Wśród gości honorowych znaleźli się:
Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, Dorota Stalińska i Jarosław Boberek.
Podczas imprezy na scenie zagrali m.in. Patrycja Markowska, Artur Gadowski, Kasia Kowalska, Marek Piekarczyk i Stanisław Sojka.

Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach:
"Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce",
"Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce" oraz
"Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce".

Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła plebiscytu wyłoniła po trzech z największą liczbą głosów. Zwycięzcy dwóch pierwszych kategorii byli wybierani w otwartym internetowym głosowaniu.
Nagrodę w kategorii: "Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce" przyznała Kapituła ekspertów pod przewodnictwem prof. dr hab. n.med. Jacka Jassema.

W tym roku nagrodzono kampanię Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "Onko-Olimpiada 2012" organizowane przez "Fundację Spełnionych Marzeń" Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy wsparciu trenerów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

"Człowiekiem najbardziej zaangażowanym w problematykę onkologiczną w Polsce" została Elżbieta Wojdyła, wieloletnia działaczka na rzecz kobiet z rakiem piersi. Organizatorka bezpłatnych badań, akcji, imprez i happeningów nagłaśniających problemy nowotworowe. Elżbieta Wojdyła jest przewodniczącą Stowarzyszenia "Zawsze Kobieta" oraz przykładem na to, że raka się leczy, a po nim można zacząć żyć na nowo. W 2007r. założyła Centrum Odnowy Biologicznej + Wellness, gdzie kobiety po operacji piersi, dla których rehabilitacja jest konieczna, mogą korzystać bezpłatnie z zajęć.

W kategorii "Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce" najwięcej głosów zdobył Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Szpitalowi i jego personelowi przyświecał wspólny cel - stworzenie centrum onkologicznego, w którym zostanie położony nacisk na leczenie ograniczające konieczność wykonywania radykalnych amputacji piersi. Dzięki wsparciu ze strony młodych lekarzy i wykwalifikowanych pielęgniarek udało się stworzyć miejsce, gdzie przeprowadzane jest również leczenie systemowe innych typów raka, w tym chemioterapia i terapia ukierunkowana na cele molekularne i hormonoterapia.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu