strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

07.11.2013

Warsztaty psychologiczno-seksuologiczne pt. "Intymność w życiu ze stomią".

W dniu 7 listopada 2013 r. w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyły się warsztaty psychologiczno-seksuologiczne pt. "Intymność w życiu ze stomią".
Warsztaty prowadził psycholog mgr Jacek Kurpisz.

Poruszone zostały tematy kontaktu między partnerami, sposobu prowadzenia rozmowy oraz oczekiwań i potrzeb seksualnych w związku. Idealną sytuacją w związku jest, gdy oboje partnerów ma podobne oczekiwania i preferencje na wielu obszarach życia.
Zarówno chodzi tu o styl pracy, sposób spędzania wolnego czasu, intensywność kontaktu z innymi ludźmi jak i w sferze seksualnej. Im bardziej partnerzy są do siebie dopasowani, tym mniej jest obszarów do konfliktów i rozczarowania. Wiele osób nie umie rozmawiać o seksie z partnerem. Pojawia się tu wiele wstydu, lęku przed wyśmianiem przez partnera, lękiem, żeby go nie urazić swoimi uwagami lub obawą, że partner nas odrzuci jako nie dość dobrych. Często partnerzy oczekują od siebie, że skoro wybranek kocha, to powinien się domyśleć, czego akurat potrzebuję. I często pary coraz bardziej oddalają się od siebie. Warsztaty były próbą nauczenia umiejętności właściwego kontaktu z partnerem i zrozumienia jego potrzeb i oczekiwań.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO OR Szczecin przy dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu