strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

24.11.2014

Terapia zajęciowa - Jest wesoło bo robimy TERAPIĘ ŚMIECHEM - oj działo się :)

W dniu 24 listopada 2014 r. w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyły się zajęcia z terapii śmiechem. Zajęcia poprowadziła Pani Magda Bogusławska.

Terapia śmiechem służy wykształceniu umiejętności rozładowania napięć emocjonalnych i stresu, a także profilaktyce zdrowia.

Śmiech powoduje w organizmie serię zjawisk, z których jedną z najciekawszych jest wyrzut endorfin. Hormony te pozwalają pozbyć się stresów i mają działanie przeciwbólowe, zasadnicze dla uspokojenia napięcia mięśniowego.

Sprzyja on także aktywacji produkcji limfocytów T i immunoglubiny, istotnych dla funkcjonowania układu odpornościowego.

Ruchy mięśni zapoczątkowane śmiechem pociągają za sobą skurcz ok. 15 mięśni twarzowych, przeponowych i brzusznych. Masowany jest także cały przewód pokarmowy, co poprawia trawienie i ruch jelit.

Ciśnienie krwi zwiększa się i wymiana powietrza podczas oddychania jest czterokrotnie częstsza, stąd lepsze utlenienie.

Oprócz poprawy nastroju śmiech wpływa na zwiększenie wydajności systemu immunologicznego, działa także jak masaż tętnicy szyjnej, serca, śledziony, wątroby. Kiedy się śmiejemy pracuje przepona, mięśnie pleców i brzucha, a także mięśnie twarzy, mamy więc doskonała gimnastykę. Można też ten proces porównać do joggingu, ponieważ śmiejąc się, nabieramy w płuca dużo powietrza, jak przy bieganiu. Idąc dalej: śmiech działa jak kosmetyk, bo dotlenia organizm, dzięki czemu skóra staje się zaróżowiona i odżywiona. Przekonano się też, że osłabia wiele dolegliwości, łagodzi ból, ułatwia oddychanie.

Zajęcia bardzo podobały się uczestniczącym w nich osobom.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu