strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

10-11.02.2015

Gala wręczenia Nagród Św. Kamila. Uroczystość.

W dniu 10 lutego br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród Św. Kamila. Uroczystość, podczas której w sposób szczególny wyróżnione zostają osoby i instytucje zaangażowane w niesienie pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Nagrody w kategorii "Instytucje i stowarzyszenia" wręczyli Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz oraz ks. Kard. Kazimierz Nycz. Wyróżnienia odebrali przedstawiciele stowarzyszeń: Barbara Jaskierska i Paweł Wójtowicz. Nagroda główna powędrowała do Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO i Andrzeja Piwowarskiego.
W kategorii 'Pracownicy służby zdrowia...' nagroda główna trafiła do prof. dr. hab. Janusza Skalskiego. Wyróżniono Małgorzatę Murawską oraz płk. dr. Piotra Dąbrowieckiego.
W kategorii „Środki masowego przekazu oraz twórcy życia publicznego” nagroda główna trafiła do Zbigniewa Wojtasińskiego i wyróżnienia dla Anny Jarosz, Anny Sojki, Dariusza Gnatowskiego.

Galę poprowadzili Paulina Chylewska i Robert Janowski. Ceremonię uświetnił występ Roberta Janowskiego oraz artystów programu "Jaka to melodia". Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, artyści oraz media. Organizatorem Gali jest Zakon Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu