AKTUALNOŚCI / KOMUNIKATY

II Bieg "Pogoń Raka"

6 października 2018 roku (sobota) o godz. 12 wystartuje II Bieg POGOŃ RAKA na dystansie 5 km organizowany przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin. Event ten ma nie tylko zachęcić do aktywnego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, ale także budować świadomość dotyczącą raka płuca oraz zachęcać do regularnych badań profilaktycznych. W poprzedniej edycji wzięło udział 500 zawodników.

ograz z biegu

Rak płuca w dalszym ciągu pozostaje pierwszą przyczyną zgonów wśród mężczyzn i kobiet. Późno wykrywany nie ma dobrych rokowań. Główną przyczyną występowania raka płuca jest palenie tytoniu, jednak mało kto wie, że problem ten dotyka nie tylko palaczy.

Zapisy na nasz bieg zostały uruchomione, aby się zapisać kliknij [ TUTAJ ]

Pakiet startowy będzie kosztował 30 zł. Na wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg będą czekały oryginalne medale okolicznościowe.

Do rozpoczęcia II Biegu "Pogoń Raka" pozostało:
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Organizatorzy

logo Stowarzyszenia
logo K2

Regulamin

I. CEL

 1. Budowanie świadomości społeczeństwa na temat profilaktyki raka płuc.
 2. Popularyzowanie zdrowego trybu życia, wolnego od tytoniu.
 3. Zachęcanie do regularnych badań profilaktycznych.
 4. Przypomnienie, że listopad jest Światowym Miesiącem Świadomości Raka Płuca.
 5. Promocja Miasta Szczecin.

II. ORGANIZATOR

 1. Organizatorem biegu „Pogoń Raka” (Imprezy) jest Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuc oddział Szczecin.
 2. Organizatorem wykonawczym biegu jest Stowarzyszenie K2 Partners.

III. TERMIN I MIEJSCE

 1. Impreza odbędzie się w dniu 6 października 2018 roku w Szczecinie, a sam start biegu nastąpi o godz. 12.00.
 2. Trasa biegu „Pogoń Raka” będzie przebiegać ścieżkami leśnymi i zostanie ogłoszona na stronie internetowej biegu. Organizatorowi wykonawczemu przysługuje prawo do zmiany trasy, o czym poinformuje Uczestników zamieszczając nową trasę na stronie biegu. Zmiana taka nie skutkuje powstaniem żadnych dodatkowych roszczeń i zobowiązań.
 3. Start i meta biegu usytuowane będą na Polanie Sportowej w Szczecinie.
 4. Długość trasy: dystans 5 km. (jedna pętla).
 5. Organizator wykonawczy zastrzega sobie prawo do zmiany organizacji startu i mety.
 6. Trasa będzie oznaczona taśmami i znakami pionowymi co 1 kilometr.
 7. Pomiar czasu odbędzie się za pomocą chipów znajdujących się w numerach startowych (elektroniczny pomiar czasu).

IV. PUNKTY: ODŻYWIANIA, KONTROLNE ORAZ LIMIT CZASU

 1. Punkt nawadniania będzie znajdował się na mecie.
 2. Punkt nawadniania zaopatrzony będzie w wodę.
 3. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 60 minut liczony od strzału startera.

V. UCZESTNICTWO

 1. W biegu „Pogoń Raka” prawo startu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do dnia 6 października 2018 roku ukończą 16 lat.
 2. Wszyscy Uczestnicy startujący w biegu „Pogoń Raka” muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów w dniach na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 3. Dopuszczenie Uczestnika do biegu odbywać się będzie na podstawie własnoręcznie podpisanego Oświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu (formularz dostępny w Biurze Zawodów) lub zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu - dostarczonego przez Uczestnika.
 4. [...]
- BIEGNIJ Z NAMI I TY -

SPONSORZY I PARTNERZY

Partnerzy imprezy:

Wydarzenie swoim patronatem objęli:

Wspierają nas:

Kilka słów o poprzedniej edycji

Bieg POGOŃ RAKA, który udało nam się zorganizować 7 października 2017 r. w Lesie Arkońskim cieszył się od momentu uruchomienia zapisów bardzo dużym zainteresowaniem. 500 pakietów startowych rozeszło się na długo przed terminem biegu. Otrzymaliśmy wiele zapytań czy od osób pragnących pobiec „razem z nami” , czy jest możliwość zwiększenia ilości miejsc. Niestety bieg został zaplanowany na 500 osób i ze względów organizacyjnych i finansowych limitu tego nie mogliśmy przekroczyć. W rezultacie czynny udział wzięło dużo ponad 400 osób. Wiele z nich na bieg przybyło rodzinnie, jak również z kibicami. Ogólnie na polanie w Lesie Arkońskim gościliśmy prawie 1000 osób.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Z dumą możemy powiedzieć, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 500 biegaczy i drugie tyle osób im towarzyszących! Na miejscu pojawili się również dziennikarze lokalnych mediów, jak TVP Szczecin czy Polskie Radio Szczecin.

Wierzymy, że bieg stał się pierwszym krokiem do odczarowania raka płuca jako choroby nieuleczalnej. Możliwe to było, dzięki Państwa wsparciu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Pogoń Raka okaże się również pierwszym krokiem w naszej przyszłej współpracy, przy kolejnych projektach.

czytaj więcej

© 2018 Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin | projekt i wykonanie: Markom Szczecin