strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

10.02.2014

VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów.

Z okazji Światowego Dnia Chorego, z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej i we współpracy z Fundacją Ius Medicinae odbyło się w Warszawie VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów, w którym uczestniczyło ponad 170 przedstawicieli środowiska pacjentów, jak również przedstawiciele naszego Stowarzyszenia. W tym roku po raz pierwszy debata odbywa się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania omówiono kluczowe problemy systemu opieki zdrowotnej, z którymi na co dzień zmagają się polscy pacjenci.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Marcin Pakulski, prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ks. Arkadiusz Nowak oraz przedstawiciele środowiska pacjentów.

Zdaniem premiera pacjenci powinni być dopuszczeni do rozmowy o ochronie zdrowia. Bo to właśnie dla nich jest ten system tworzony. „ Przedstawiciele pacjentów muszą mieć większy wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących ochrony zdrowia” - powiedział Premier.

Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, domagała się od Donalda Tuska nowelizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, by dopuścił do głosu samych chorych. - Ministrowie zdrowia się zmieniają, ale pan ma szansę stać się naszym sojusznikiem w walce z chorobą - mówiła.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zadeklarował, że zrobi „wszystko, co będzie w jego mocy", by dopuścić chorych do głosu.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu