(+48) 91 813 62 88
(+48) 513 792 173

ul. Jana Pawła II 42
70-413 Szczecin

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS:
0000663608

O nas

Historia Stowarzyszenia

Jubileusz X-lecia działalności naszego Stowarzyszenia

Już od ponad DZIESIĘCIU lat aktywnie działamy na rzecz chorych na raka płuca, jak również angażujemy w walkę z tą chorobą.

Z tej okazji 9 listopada 2018 roku w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej zorganizowaliśmy jubileuszowe spotkanie, podczas którego mogliśmy podziękować wszystkim którzy przez miniona dekadę wspierali nasze działania.

Naszą działalność najlepiej prezentuje film stoworzony z okazji jubileuszu.

Uroczystość zorganizowaliśmy dzięki wsparciu:


PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ SAM - RAZEM ZAWSZE MOŻEMY WIĘCEJ

Rak płuca to najczęściej występujący złośliwy nowotwór na świecie.
Choroba zdiagnozowana we wczesnym stadium daje duże szanse na wyleczenie. Najnowsze metody oraz ciągły postęp medycyny pozwalają pacjentom normalnie żyć i pracować.

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca powstało w 1994 roku przy Klinice Akademii Medycznej w Gdańsku. Twórcą Stowarzyszenia jest profesor Jan Skokowski.

Stowarzyszenie skupia w swoich szeregach lekarzy, pielęgniarki, terapeutów oraz osoby chore i wspomagające.

Oddział w Szczecinie powstał w listopadzie 2008 roku, jako pierwszy Oddział Stowarzyszenia w Polsce. Obejmuje swoim zasięgiem województwo zachodniopomorskie.

przekaż 1,5% podatku

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby fizyczne mogą przez cały rok wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia i odliczać je od podstawy opodatkowania PIT w kwocie nie przekraczającej 6% dochodu uzyskanego w danym roku. Taką możliwość mają zarówno przedsiębiorcy, jak też osoby uzyskujące dochody z pracy na etacie czy umów zlecenie lub o dzieło. Warunkiem jest przeznaczenie darowizny na cele zawierające się w sferze zadań publicznych.

Odwiedź profile naszych akcji:
akcja 'Nie rób dymu'
akcja #NiePaleWcale