strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje naszego Stowarzyszenia

ROK 2019

Co to jest immunoonkologia i jak działa? - film:

Akcje i spotkania które organizowaliśmy lub w których uczestniczyliśmy


ROK 2018
infografika

Jesteśmy współorganizatorem kampanii społecznej

O tym, jak przebiegać będzie schemat leczenia pacjentów z rakiem płuca mogliśmy dowiedzieć się podczas majowego warsztatu edukacyjnego dla dziennikarzy i pacjentów, poprowadzonego przez Prof. Pawła Krawczyka.

Podczas warsztatu uzyskaliśmy odpowiedź na pytania:

  • Jak majowe decyzje refundacyjne zmieniają perspektywę leczenia raka płuca w Polsce?
  • Jakie grupy chorych uzyskały dostęp do nowoczesnego leczenia, a jakie wciąż na to czekają?
  • Czy możemy już dzisiaj mówić o kompleksowości leczenia raka płuca w Polsce?

Prof. Paweł Krawczyk, kierownik Pracowni Immunologii i Genetyki w Katedrze i Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wyjaśnił, że 1 maja br. MZ wprowadziło na listę leków refundowanych immunoterapię w leczeniu chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca. Przyznał, że to dobra wiadomość. Jednocześnie, zwrócił uwagę, że pewne grupy pacjentów chorych na NDRP nadal nie mają dostępu do nowoczesnych opcji leczenia.

Jak zauważył ekspert, znaczna grupa chorych, m.in. chorzy na raka niepłaskonabłonkowego w II linii nie ma obecnie w Polsce żadnej innowacyjnej opcji leczenia poza chemioterapią, gdy tymczasem wiemy, że immunoterapia mogłaby wielu z nich znacznie przedłużyć życie. Prof. Krawczyk wyraził nadzieję, że lista refundowanych immunoterapeutyków oraz innych leków będzie dalej poszerzana, tak by zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów chorych na raka płuca.

Spotkanie warsztatowe to jedna z pierwszych inicjatyw kampanii edukacyjnej, którą przygotowują wspólnie: Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych i Polskie Amazonki Ruch Społęczny. Już odliczamy czas, do prezentacji naszej kampanii edukacyjnej.

Partnerem Kampanii jest firma ROCHE logo

Jubileusz X-lecia działalności naszego Stowarzyszenia

Już od ponad DZIESIĘCIU lat aktywnie działamy na rzecz chorych na raka płuca, jak również angażujemy w walkę z tą chorobą

z tej okazji 9 listopada 2018 roku w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej zorganizowaliśmy jubileuszowe spotkanie, podczas którego mogliśmy podziękować wszystkim którzy przez miniona dekadę wspierali nasze działania.

Uroczystość mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu:

ROK 2017

Podsumowanie i podziękowania

Bieg POGOŃ RAKA, który udało nam się zorganizować 7 października 2017 r. w Lesie Arkońskim cieszył się od momentu uruchomienia zapisów bardzo dużym zainteresowaniem. 500 pakietów startowych rozeszło się na długo przed terminem biegu. Otrzymaliśmy wiele zapytań czy od osób pragnących pobiec „razem z nami” , czy jest możliwość zwiększenia ilości miejsc. Niestety bieg został zaplanowany na 500 osób i ze względów organizacyjnych i finansowych limitu tego nie mogliśmy przekroczyć. W rezultacie czynny udział wzięło dużo ponad 400 osób. Wiele z nich na bieg przybyło rodzinnie, jak również z kibicami. Ogólnie na polanie w Lesie Arkońskim gościliśmy prawie 1000 osób.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Z dumą możemy powiedzieć, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 500 biegaczy i drugie tyle osób im towarzyszących! Na miejscu pojawili się również dziennikarze lokalnych mediów, jak TVP Szczecin czy Polskie Radio Szczecin.

Wierzymy, że bieg stał się pierwszym krokiem do odczarowania raka płuca jako choroby nieuleczalnej. Możliwe to było, dzięki Państwa wsparciu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Pogoń Raka okaże się również pierwszym krokiem w naszej przyszłej współpracy, przy kolejnych projektach.

Chorzy na raka płuca: Walczymy o przeżycie i o jakość życia

Polscy pacjenci z rakiem płuca wciąż nie mają takich samych szans, jak chorzy z innych krajów Europy. To musi się zmienić – przekonuje Anna Żyłowska, prezes Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca

Materiał wideo dzięki uprzejmości redakacji MedExpress TV

Nie mamy refundowanych nowoczesnych leków pozwalających zmienić raka płuca z choroby śmiertelnej w przewlekłą

Wywiad którego udzieliła z prezes naszego Stowarzyszenia Anna Żyłowska Pani Iwonie Schymalli z MedExpress TV.

Materiał wideo dzięki uprzejmości redakacji MedExpress TV