(+48) 91 813 62 88
(+48) 513 792 173

ul. Jana Pawła II 42
70-413 Szczecin

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS:
0000663608

Aktualności

Wydarzenia i akcje oddziału szczecińskiego Stowarzyszenia

14.04.2023

Prelekcja w ramach akcji "Wdychasz czy Oddychasz" przeprowadzona w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie

img

Informacja

W ramach naszej przedwakacyjnej akcji WDYCHASZ CZY ODDYCHASZ, ponownie gościliśmy w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie na spotkaniu z kolejnymi 2 klasami nastolatków, którzy chcieli się dowiedzieć jakie zagrożenie niesie za sobą palenie e-papierosów i papierosów tradycyjnych. Młodzież w tej szkole chętnie rozmawia o nałogach i sposobach w jaki można się przed nimi ustrzec.

Niezwykle ważne jest, by podkreślać wartość nawet najdrobniejszych przejawów współpracy ze strony młodzieży w kontekście pracy profilaktycznej. Zmierzenie się z tematem nałogów jest trudne – zwłaszcza, że uzależnienia są tematem trudnym i nie każdy chce sie do nich przyznać. Skutecznej profilaktyki nie sposób realizować bez wsparcia rodziców, szkoły i pracowników ochrony zdrowia. Jednak największy wpływ na kształtowanie osobowości oraz sposobu postępowania dziecka ma rodzina i to właśnie w rodzinie powinny być realizowane podstawowe działania profilaktyczne.

Niestety, badania epidemiologiczne wykazują, że w 67% domów nie rozmawia się na temat szkodliwego wpływu nikotyny na zdrowie. Niski procent rodziców rozmawiających z dziećmi na temat szkodliwości nikotynizmu wynika z tego, że większość rodziców uczniów palących papierosy również paliło.

Dlatego ważne jest, by kształtować postawy młodego pokolenia w stosunku do nałogu, nie tylko poprzez wiedzę o jego szkodliwości, ale także przez własny przykład.

Prelekcja odbyła się dzięki wsparciu firm:
AstraZeneca logo Roche logo