(+48) 91 813 62 88
(+48) 513 792 173

ul. Jana Pawła II 42
70-413 Szczecin

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS:
0000663608

Aktualności

Wydarzenia i akcje oddziału szczecińskiego Stowarzyszenia

09.11.2018

Jubileusz X-lecia Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin

img

Informacja

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji X-lecia Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z całej Polski jak również przedstawiciele lokalnych władz i urzędów. Gościliśmy również przedstawicieli organizacji pacjenckich, z którymi współpracujemy od wielu lat i przedstawicieli firm farmaceutycznych działających w obszarze raka płuca. Warunki pogodowe nie pozwoliły na start samolotu z Warszawy do Goleniowa co znacznie uszczupliło ilość gości na spotkaniu.

Uroczystość wspólnie otworzyli Prezes Zarządu Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin – Anna Żyłowska i Profesor Jan Skokowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca. Następnie swoimi wykładami nasze spotkanie uświetnili:

  • prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzki, kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji PUM, Senator RP, który mówił o wczesnym wykrywaniu raka płuca na terenie Polski i na świecie
  • prof. dr hab. n. med. Paweł Krawczyk Kierownik Pracowni Immunologii i Genetyki Katedra i Klinika Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytet Medyczny w Lublinie – starał się wszystkim przybliżyć w sposób zrozumiały jak ważna jest immunoterapia nowotworów i o pacjenci powinni wiedzieć by móc skorzystać z tej metody leczenia
  • dr Marta Kożybska z Zakładu Prawa Medycznego Katedry Medycyny Społecznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wyjaśniał jakie prawa ma pacjent i na co powinien zwrócić szczególną uwagę podczas procesów leczenia
  • Ewelina Szmytke – Vice–President LUCE zaprezentowała jak wygląda Polska na tle Europy (współpraca, leczenie, dostępność terapii) – prezentacja RaportuLung Cancer Europe (LuCE)

Na koniec spotkania podziękowania za wieloletnią pomoc i współpracę otrzymali zarówno przedstawiciele władz miasta jak i przedstawiciele organizacji pacjentów i firm farmaceutycznych działających w obszarze raka płuca.

Podsumowanie dziesięciu lat naszej działalności najlepiej przedstawia materiał filmowy

Za pomoc w organizacji tej uroczystości dziękujemy: