strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

10.06.2014

Spotkanie w ramach Kampanii Pacjenci Pacjentom zorganizowane we współudziale z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych poświecone roli żywienia w chorobie nowotworowej.

10 czerwca w siedzibie naszego Stowarzyszenia przy Al. Jana Pawła II 42 odbyło się spotkanie w ramach Kampanii Pacjenci Pacjentom zorganizowane we współudziale z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych poświecone roli żywienia w chorobie nowotworowej.

Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Ueberhan z firmy Nutricia, która w jasny i przystępny sposób przedstawiła zagadnienia związane z metabolizmem podczas choroby i rolą jaką w tym okresie odgrywa żywienie.

Celem spotkania było promowanie właściwego odżywiania w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego, a także zwiększenie wiedzy na temat zasad leczenia żywieniowego wśród pacjentów i ich bliskich.

Warto podkreślać jak ważną rolę w chorobie odgrywa żywienie, w tym także żywienie medyczne, które jest formą wsparcia żywienia tradycyjnego.

Celem żywienia medycznego jest zwiększenie lub zapewnienie choremu dodatkowej podaży składników odżywczych, których nie jest on w stanie przyjąć z tradycyjnym pokarmem z powodu choroby. Człowiek chory potrzebuje więcej energii i składników odżywczych niż zdrowy a jednocześnie z powodu choroby doświadcza problemów z jedzeniem. Dlatego odpowiednio wcześnie wprowadzone żywienie medyczne nie tylko poprawia samopoczucie pacjenta ale także wspomaga jego leczenie.

Mimo upału panującego w Szczecinie do siedziby naszego Stowarzyszenia licznie przybyli pacjenci onkologiczni by uczestniczyć w spotkaniu, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również Pani Agnieszce za ciekawe przedstawienie tematu i wyjaśnienie wszystkich kwestii dotyczących omawianego tematu.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu