strzałka do góry
facebook
facebook
facebook

Akcje oddziału

28.03.2018

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Centrum Medycznym Affidea

W dniu 28 marca 2018 r. uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu pracowni rezonansu magnetycznego w Centrum Medycznym Affidea. Pracownia zlokalizowana na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecnie oferuje pacjentom badania przy użyciu 1,5-teslowego rezonansu magnetycznego Optima MR450w 1.5T z systemem Gem Suite. Urządzenie umożliwia komfortową i nieinwazyjną diagnostykę schorzeń onkologicznych.

Nowy rezonans OPTIMA 450W już od marca będzie służył nie tylko pacjentom Szpitala Pomorzany, na terenie którego funkcjonuje Centrum Medyczne Affidea, ale także wszystkim pacjentom z województwa zachodniopomorskiego. Najnowszy, niezwykle nowoczesny, cyfrowy rezonans magnetyczny, wykonujący badania o rozdzielczości HD, dzięki wysokim gradientom i poszerzonemu tunelowi diagnostycznemu, umożliwia nieinwazyjną diagnostykę całego ciała każdego pacjenta (bez względu na jego BMI), w tym także badanie serca. Aparat wyposażony jest w technologię zmniejszającą hałas podczas badania.

Uroczystość uświetnił swoją obecność Aleksander Doba, który zgodził się zostać "ojcem chrzestnym" nowego urządzenia. Pan Aleksander znany jest z bicia rekordów oraz przekraczania fizycznych barier znanych ludzkiemu organizmowi. W wyraz szacunku dla dokonań Pana Doby nowy aparat otrzymał imię "Aleksander".

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na otwarcie i cieszymy się, że tak nowoczesny i komfortowy aparat będzie dostępny dla pacjentów z województwa zachodniopomorskiego.

GALERIA:

przekaż jeden procent podatku
  akcja nie rób dymu